ARTICLES

TheMarker Artical

לספק ללקוחות חוויית נדל”ן שונה

“הלקוח מוצא אצלנו את כל מה שהוא צריך ואנחנו מאוד יצירתיים בפתרונות”, אומרת רונית דוויק, מייסדת “פרוספריטי נדל”ן”, חברת בוטיק העוסקת בשיווק פרויקטי יוקרה ודור שני ליזמי נדל”ן, שמרגישה פעמים רבות שהיא לא רק משווקת נכסים אלא מגשימה לאנשים חלומות

מאת: אסף לבנון

“ינקתי נדל”ן מלידה”, מכריזה רונית דוויק. כביתו של היזם והקבלן אורי חיון ז”ל, שהיה נודע בבנייתו הרבה בירושלים ובהיותו אמן אבן, קיבלה רונית השראה ובבגרותה לקחה את החזון הנדל”ני של אביה למחוזות חדשים. את “פרוספריטי נדל”ן” הקימה לפני 21 שנים, לאחר שעסקה עוד קודם בנדל”ן כמנהלת השיווק של תנועת אמנה, שבנתה בתים ביהודה ושומרון. לאחר מספר שנים בתפקיד, בהם מיתגה את פרויקטי הדיור הללו כמקום בו ניתן לקבל איכות חיים גבוהה בעלות נמוכה, החליטה רונית שהגיע הזמן לפתוח עסק עצמאי.

“החלום שלי היה להקים חברת נדל”ן בוטיק שתהיה One Stop Shop”, היא אומרת. “חברה שתדע לספק לכל לקוח חליפה מדויקת, מענה ופתרונות. רציתי ליצור מפגש אנושי ועסקי שמשפיע על חיים של אנשים, השפעה בדרך של חוויה ובדרך של תוצאה. הרבה פעמים אני אומרת שאני בעסקי אנשים ולא בעסקי נדל”ן. הנדל”ן הוא תוצר הלוואי. בשלב בו פתחתי את החברה כבר היה לי מספיק ניסיון חיים כדי לדעת שדרך שנעשית יכולה לשנות תפיסה ופילוסופיה אישית ורציתי לייצר משהו כזה, חוויית לקוח הבנויה על יחסי אנוש מול אנשי מקצוע שמונעים מתשוקה גדולה, עובדים עם הרבה נשמה ומאמינים בערך המוסף שהם מייצרים”.

להיות אפקטיביים, ישרים ומקצועיים

“פרוספריטי נדל”ן” עוסקת בעיקר בשיווק פרויקטי יוקרה, שרוב קוניהם הם תושבי חוץ. “את דרכי בעיסוק במגורי יוקרה התחלתי עם קבוצת לקוחות אנגלו-סקסים”, מספרת רונית. “נרקמו בינינו יחסים נפלאים וכך הפכתי לנציגתם הרשמית בישראל. הם אף השקיעו איתי בכמה פרויקטים גדולים. בין השאר עבדנו על פרויקט רחוב כרמיה 8 המפורסם בירושלים, על בית הלח”י בירושלים, על הבניין הייחודי של משפחת ג’מאל ההיסטורית בשכונת טלביה בעיר, על הקרקע עליה נבנה מלון האוריינט הירושלמי ועל עסקת מכירת תחנת הרוח הצמודה למלון המלכים. כיום יש ברזומה של החברה הרבה מאוד מבנים היסטוריים לשימור, עם מורכבויות תכנוניות מאוד גדולות שצלחנו”.

שאר הפורטפוליו של “פרוספריטי נדל”ן” כולל מרכזים לוגיסטיים, בניינים בתהליכי השבחה ופינוי-בינוי, קרקעות חקלאיות ונדל”ן מסחרי, דוגמת בתי מלון. כל זאת עדיין לא משביע את תיאבון העיסוק בנדל”ן של רונית, ומלבד לעסוק בתיווך היא מבצעת בעצמה השקעות נדל”ן בארץ ובחו”ל. “המוטו שלי הוא לעשות עסקים שאני נהנית לעשות”, היא מסבירה את הפעלתנות, “תיווך נדל”ן זה תחום שאני מאוד נהנית ממנו ומאוד אוהבת. לצערי אין לו מספיק כבוד בארץ, ובהרצאות שאני נותנת בנושא אני מנסה לעשות שינוי תפיסה למקצוע הזה. כמובן שגם מתווכים צריכים לגרום לביטול הסטיגמות, על-ידי לקיחת אחריות ראויה ובגביית שכר טרחה ראוי”.

 • איך היית מאפיינת את יתרונות “פרוספריטי נדל”ן”?

“אנחנו חברת בוטיק. כל לקוח שלנו הוא לא עוד מספר, אלא אדם שאנחנו מכירים אישית. יש לנו אנשי מקצוע מעולים בכל תחום הקשור לנדל”ן, כשאני מומחית למשא ומתן – ואף מרצה רבות על תחום זה. השירות שלנו מקיף ובלתי מתפשר. הלקוח מוצא אצלנו את כל מה שהוא צריך עבור עשיית העסקה. הדגש שלנו הוא בלהיות אפקטיביים, ישרים ומקצועיים. עם זאת, אנחנו מקפידים על גישה א-פורמלית ואותנטית. בנוסף, אנחנו גם מאוד יצירתיים בפתרונות. כשלקוח מגיע אלינו עם קושי שצריך לעקוף בדרך לעסקה – בדרך כלל נמצא את הדרך לעשות זאת. אנחנו פועלים מתוך אחריות גדולה לכל האנשים איתם אנו באים במגע – בין אם אלו לקוחות ובין אם אנשי מקצוע. במקרים רבים אנחנו מקבלים תגובות מהלקוחות שלנו – מוכרים וקונים – שסיפקנו להם חוויית נדל”ן שונה מזו שהכירו עד היום, שהבנו את הצרכים המדויקים שלהם. פעמים רבות אני מרגישה שהצלחנו להגשים לאנשים חלומות”.

המשבר הביא לשגשוג גדול בתחום ולעלייה בביקושים

רונית מספרת שלא נבהלה כשהקורונה הגיעה, בזכות ראייה המסתכלת על משברים כעל הזדמנויות. “התקופה עזרה לנו מאוד להתגבש, לדייק את עצמנו ולהיות הרבה יותר יצירתיים במקום לעבוד על אוטומט”, היא מציינת. “אמנם בשבוע הראשון עשיתי איזו פאוזה כדי להסתכל ימינה ושמאלה ולהבין מה קורה, אך במהרה הייתי צריכה להגיב לשוק. התקבלו המון פניות של קונים שהניחו שהתקופה תביא שפע של מציאות – ולשמחתי לא כך היה הדבר. כמובן שלא רציתי לראות את השוק הזה קורס. במקום זאת קרה ההיפך: המשבר הביא לשגשוג גדול בתחום ולעלייה בביקושים. הקורונה גרמה לאנשים להבין שחיים רק פעם אחת ושזה כאן ועכשיו – מה שדירבן אותם להגשים חלומות ישנים, כמו קניית בית החלומות שלהם. לקוחות מחו”ל ששקלו זמן רב לעלות לארץ או לפחות לקנות נדל”ן פה כהתחלה – עשו את הצעד. אחרים החליטו לעלות ארצה בשל התגברות האנטישמיות בתקופה הזאת. אנשי עסקים יהודים החליטו להעביר את כובד משקל עסקיהם לכאן. אני יכולה לספר על חברה מניו-יורק שמחפשת לקנות בישראל מרכזים לוגיסטיים, בתי מלון וקרקעות חקלאיות במטרה להעצים את פעילותה כאן. כך שבהחלט ניתן לומר שיש תנועה ערה מאוד בשוק הנדל”ן לאורך כל הקורונה. כמובן שהיה גם קושי. לא יכולנו לקיים פגישות פרונטליות, וזו בעיה כשישנם אנשים שרוצים לבוא לראות ולהרגיש נכס שהם שוקלים לקנות. אז אנשים התחילו לעכל את המגבלות ולהבין שיש דרכים אחרות. בפרויקט יוקרתי הסמוך לתיאטרון ירושלים כבר נקנו 14 דירות מתוך 24 דרך פגישות בזום והצגת חומרים. כשהשמיים יפתחו צפויים להגיע אליי יותר מחמישים לקוחות שמתעניינים בכל מני פרויקטים גדולים. בסופו של דבר אנשים מתאימים את עצמם למצב וגם מבינים שזה לא משהו שבא להישאר. הקורונה תיעלם מתישהו ואין סיבה לבטל תוכניות רכישת נדל”ן בגללה”.

דינמיקה מופלאה

בכל אותם פעמים בהם רונית מדברת ברבים היא מתייחסת אליה ואל סמנכ”ל הפיתוח העסקי של החברה – שהוא גם בנה – עו”ד תומר דוויק. כדור שלישי לאנשי נדל”ן הקים וניהל דוויק את הבניין הראשון שהפעילה We Work בירושלים. במהלך לימודי התואר במשפטים עבד עם אימו וכשסיים אותו – עבר למשרה מלאה ומונה לסמנכ”ל החברה. כששואלים את רונית על האתגר בעבודה עם משפחה ועל הקושי לגשר בין יחסי אם-בן להירארכיה מקצועית, היא אומרת שהדברים דווקא מתחברים בקלות. “את הבן הזה חינכתי לפי ערכיי והוא הפנים אותם. ה’אני מאמין’ שלנו זהה. תומר הביא הרבה לעסק המשפחתי: צעירות ורעננות, שיטות ניהול חדשות, יכולת דיוק, מיקסום תהליכים ועוד. כעו”ד שמתמחה בתכנון ובנייה, יש בכוחו לספק לחברה עזרה רבה. הבנת המטרייה שלו מאפשרת לנו להגיש עסקאות בצורה מקצועית, פרטנית ומדויקת. יש לנו דינמיקה מופלאה, אנחנו מעצימים אחת את השני בחוזקות הפרטניות של שנינו. אני ביצועיסטית גדולה ותומר זורם איתי ומגבה אותי בכל תחום שאני חלשה בו, כמו טכנולוגיה, למשל. אין לנו חילוקי דעות, אנחנו כן מספקים משוב אחת לשני כדי להיות הרבה יותר מקצועיים בכל פעם מחדש. אפשר לומר שיש בעבודה המשותפת שלנו הרמוניה אמיתית”.

 

“אנשי עסקים יהודים החליטו להעביר את כובד משקל עסקיהם לכאן. אני יכולה לספר על חברה מניו-יורק שמחפשת לקנות בישראל מרכזים לוגיסטיים, בתי מלון וקרקעות חקלאיות במטרה להעצים את פעילותה כאן. כך שבהחלט ניתן לומר שיש תנועה ערה מאוד בשוק הנדל”ן לאורך כל הקורונה”

 

Get the best offers

  Top Properties
  Testimonials
  • ""From the time we made the offer until the papers were signed, Ronit knew how to get the deal to happen."" Loren Rosenzweig , Newton, Massachusetts
  • "We could not have been happier. I have recommended you to others and will continue to do so. You are THE BEST. Thank you for everything." Sora and Shlomo Brasil , Long Island New York
  • "We have highly recommended your company to our friends and will continue to do so as the year's progress" Michael & Atara Reichel

  Contact Us:

   I agree to receive news and promotional material
   Open chat